مجید نعیم‌یاوری سه کار را به طور مستمر انجام می‌دهد: مطالعه و نوشتن و آموزش.

متولد دیار قنات و قنوت و قناعت، شهر مردمان سخت‌کوش، شهر یزد.

تحصیلاتش را در مقطع کارشناسی در دانشگاه یزد در رشته فیزیک کاربردی به اتمام رساند و بعد از آن کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه گیلان و در رشته فتونیک با رتبه ممتاز دریافت کرد و بعد از آن در مقطع دکتری نیز در رشته مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی با رتبه نخست فارغ‌التحصیل شد.

رساله دکتری وی به طور ویژه در موضوع استعدادیابی بود و در کنار پژوهش در خصوص استعدادهای یادگیری افراد در حوزه‌های مختلف، موضوع‌های ویرایش و درست‌نویسی و نیز تندخوانی و تقویت حافظه را به طور ویژه دنبال کرد.

ریاست مرکز تحقیقات یزد، عضویت در آکادمی مدیریت استراتژیک ایران، کسب رتبه پژوهشگر برتر استان در سال ۱۳۹۲ و تألیف و ترجمه پنج عنوان کتاب و بیش از چهل عنوان مقاله علمی در نشریات معتبر بخشی از سوابق کاری و علمی وی محسوب می‌شود.

به اعتقاد وی ازآنجاکه هر ساله درگیر بحران‌های متنوع و گسترده بوده‌ایم از جمله بحران کم‌آبی، بحران زلزله، بحران سیل، بحران تورم و گرانی و… به همین دلیل شاید از بحرانی اساسی و تأثیرگذار در آینده خود و فرزندانمان غفلت کرده‌ایم و آن هم بحران یادگیری است.

دغدغه و توصیه همیشگی‌اش، مطالعه است و تأکید می‌کند «از اهمیت مطالعه و نقش چشمگیر آن در بهبود و پیشرفت خود آگاهیم؛ ولی برای آن اقدام نمی‌کنیم. نکته آنکه چگونگی مطالعه صحیح را یادمان نداده‌اند و از زمانی که برای مطالعه و درک مطلب صرف می‌کنیم، آن‌گونه که باید، بهره نمی‌بریم».

در پنج سال گذشته به طور ویژه روی مهارت‌های ویرایش و درست‌نویسی و نیز یادگیری و تندخوانی و تقویت حافظه تحقیق و پژوهش و تمرین انجام داد و در مردادماه نودوهشت در بزرگترین مسابقه تندخوانی کشور در دانشگاه تهران، موفق به کسب رتبه برتر شد.

هم‌اکنون به طور ویژه موضوع ذهن و مغز را دنبال می‌کند. امید دارد ان‌شاءالله با همراهی و مشارکت تمام دوستان و استادان و صاحب‌نظران این حوزه، نکته‌های مؤثر و کاربردی در باره مغز و ذهن و یادگیری را به صورت ساده و دقیق به اشتراک بگذارد. تا یار که را خواهد و میلش به که باشد… .

کارگاه تندخوانی و تقویت حافظه؛ شهریور ۱۳۹۸؛ مؤسسه کارن

کارگاه یادگیری و ادراک؛ تیرماه ۱۳۹۸؛ سالن همایش‌های سازمان انتقال خون

کارگاه ارتباط مؤثر

کارگاه ارتباط مؤثر؛ اردیبهشت۱۳۹۸؛ سالن همایش پلیس یزد

کارگاه تکنیک‌های یادگیری

کارگاه تکنیک‌های یادگیری؛ مرداد۱۳۹۸؛ دانشگاه یزد

بخشی از سوابق علمی‌اجرایی دکتر مجید نعیم‌یاوری:

  • سرویراستار، پژوهشگر، مؤلف، مترجم و سخنران؛
  • پژوهشگر برتر استان یزد در سال ۱۳۹۲
  • رئیس مرکز تحقیقات کاربردی یزد
  • رتبه دوم نخستین و بزرگترین مسابقه تندخوانی کشور در دانشگاه تهران، مرداد۹۸
  • عضو رسمی آکادمی تخصصی مدیریت استراتژیک ایران؛
  • عضو پیوسته انجمن فیزیک ایران؛
  • مدرس رسمی مؤسسه آموزشی کارن؛
  • نویسنده کتاب‌های «حلقه‌های مفقوده آموزش و یادگیری» و «مولتی‌ویتامین یادگیری» و مترجم کتاب‌های «قانون و نظم»، «معامله کثیف»، «پلیس برای آینده»؛
  • نگارش بیش از بیست عنوان مقاله علمی‌ در نشریه‌ها و فصلنامه‌های معتبر دانشگاهی و غیردانشگاهی؛
  • برگزارکننده ده‌ها سمینار و کارگاه‌ آموزشی برای سازمان‌ها و نهادهای مختلف دولتی و خصوصی در حوزه «مهارت‌های ویرایش و درست‌نویسی»، «تکنیک‌های یادگیری اثربخش»، «تکنیک‌های پیشرفته حافظه»، «مهارت‌های مطالعه و تندخوانی»، «مهارت‌های فن بیان و سخنوری» و… .
دکتر مجید نعیم یاوری

اطلاعات بیشتر درباره دکتر مجید نعیم‌یاوری؛ مشاهده رزومه