لوگوی مجید نعیم‌یاوری

خرید کتاب «حلقه‌های مفقوده آموزش و یادگیری»

بهترین کتاب برای رهایی از حماقت آموزش‌دیدن و یادنگرفتن

هدف از نگارش این کتاب

آشنایی مخاطبان و آگاهی‌دادن به تمام مشتاقان مطالعه و کتاب‌خوانی و دغدغه‌داران تعالی و پیشرفت فردی درباره انواع‌ آموزش‌های نامناسبی که ممکن است به نادانی و خام‌ترشدن آن‌ها منجر ‌شود و نیز آموزش روش‌ها و تکنیک‌ها و مهارت‌های یادگیری اثربخش به آن‌ها.

مخاطبان این کتاب

مخاطبان این کتاب شامل تمام کسانی می‌شود که علاقه یا دغدغه یا اشتیاقشان مطالعه و آموزش‌دیدن و یادگیری عمیق است. حال این دغدغه یا علاقه یا اشتیاق را خودشان دارند یا برای فرزندان یا دانش‌آموزانشان. به بیان بهتر، مخاطبان کتاب عبارت‌اند از تمام دغدغه‌داران آموزش و یادگیری از دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته تا پدران و مادران و معلمان و مدرسان.

جلد کتاب دکتر مجید نعیم‌یاوری

در یک نگاه:

حلقه‌های مفقوده آموزش و یادگیری

نویسنده: دکتر مجید نعیم‌یاوری

انتشارات: انتشارات کتاب‌آرای پیشگام

چاپ: قطع: رقعی، ۱۱۲ صفحه

قیمت پشت‌جلد: ۳۲هزارتومان

شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۵۰۶-۳۵-۵

سال چاپ: ۱۳۹۸

هرگز این کتاب را نخوانید؛ چنانچه…

کسی که برای پرورش عضلاتش به باشگاه بدن‌ْسازی می‌رود، نمی‌تواند و قرار هم نیست روز نخست، وزنه‌های سنگین را بلند کند. کسی که می‌خواهد کاراته‌کاری حرفه‌ای شود، روز نخست مقابل حریفی عنوان‌دار و قهرمان مسابقه نمی‌دهد. کسی که می‌خواهد مهارت شنا را بیاموزد، روز نخست در قسمت عمیق استخر شیرجه نمی‌زند. یادگیری نیز نوعی مهارت است؛ البته مهارتی مؤثر و کاربردی. یک‌روزه یا یک‌شبه نمی‌توان آن را آموخت و بر آن مسلط شد. نخست باید اصل‌ها و تکنیک‌هایش را آموخت و اجرا و مرور کرد. نتیجه معجزه‌‌آمیزش به‌تدریج در زندگی شخصی و کاری و حرفه‌ای هرکسی بروز می‌یابد.

چنانچه دغدغه یادگیری هر موضوع و مطلبی در زمان کمتر و با صرف توان و انرژی کمتر ندارید، هرگز این کتاب را نخوانید!

برخی از فهرست مطالب کتاب «حلقه‌های مفقوده آموزش و یادگیری»

فصل صفر: سیر تا پیاز حلقه مفقوده

فصل نخست: بحران خاموش؛‌ خطرها و بلاها

فصل دوم: مهارتی ارزشمندتر از طلا

فصل سوم: مغز و یادگیری

فصل چهارم: شتابنده‌ها و کاهنده‌های یادگیری

فصل پنجم: راهبردهای یادگیری

نظر استاد محمدپیام بهرام‌پور درباره کتاب «حلقه‌های مفقوده آموزش و یادگیری»

شرکت در رویدادهای آموزشی، مطالعه منابع و استفاده از محصولات آموزشی بدون توجه به پیش‌نیازهای یادگیری کمک چندانی به رشد آگاهی افراد نمی‌کند. کتابی که در دست دارید، شما را با زیروبم مسائل حوزه آموزش و یادگیری آشنا می‌کند تا از این پس بهترین و بیشترین بازدهی را از آموزش چه به عنوان آموزش‌گیرنده و چه به عنوان آموزش‌دهنده تجربه کنید. بنابراین مطالعه کتاب «حلقه‌های مفقوده آموزش و یادگیری» نوشته آقای دکتر مجید نعیم‌یاوری را به همه علاقه‌مندان و دست‌اندرکاران آموزش و یادگیری توصیه می‌کنم.  

محمدپیام بهرام‌پور

مدرس و مربی مهارت‌های ارتباطی

نویسنده کتاب‌های «مهندسی آرزوها»، «مهندسی خوشبختی»، «از شنبه» و «تیغ»